Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Anasayfa / BELEDİYELER / İzmir Karşıyaka Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi – 3 EYLÜL 2012

İzmir Karşıyaka Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi – 3 EYLÜL 2012

İzmir Karşıyaka Belediyesi ve KOSGEB işbirliğiyle, 3 Eylül-27 Eylül 2012 tarihleri arasında, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi gerçekleştirilecek.

 “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” programına katılacak 60 kişiye, 30 bin lirası hibe, 100 bin Türk Lira’ya kadar kredi verilecek. 

Girişimcilik Eğitimi prgramında kadınlara pozitif ayrımcılık uygulaması yapılıyor. Bu yüzden  Karşıyaka’da açılacak iki sınıftan bir tanesi kadın girişimcilere yönelik, bir tanesi de karma sınıf olacak. Ayrıca bayan girişimcilere yüzde on oranında daha fazla kredi verilecek. 

Girişimcilik kursunu tamamlayanlar, yeni işyeri açmak için KOSGEB Yeni Girişimci Desteği hibesi ve kredisinden yararlanabilecek. KOSGEB işyeri harcamalarının erkek girişimcilerde yüzde altmışını, kadın girişimcilerde yüzde yetmişini karşılıyor. Kredi 30 Bin lirası hibe olmak üzere toplamda 100 bin liraya kadar ulaşıyor. İşyeri açan harcamalarını belgeleyip krediden yararlanabiliyor, KOSGEB doğrudan mal alınan yere ödeme yapabiliyor. Geri ödemeler ise ilk iki yılı ödemesiz, sonraki iki yıl içinde eşit taksitlerle yapılıyor. Kredilerden faiz ve masraf ücreti alınmıyor.      

Kursa Son Başvuru Tarihi, Başvuru Yeri ve Diğer Detaylar: 

Karşıyaka Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nden alınacak başvuru formlarının doldurularak, 22 Ağustos 2012 tarihine kadar aynı yere verilmesi gerekiyor. Hangi işin kurulacağı, nasıl bir işletme planlandığının da yazılı olduğu formların doldurulmasından sonra müracaat edenler tek tek sözlü olarak uzmanlar tarafından dinlenecek. Başvurularda 70 ve üzeri puan alanlardan 60 kişi eğitime kabul edilecek. Oluşturulacak iki sınıfa 3 Eylül – 27 Eylül 2012 tarihleri arasında KARGEM’de işyeri açma ve işletilmesine yönelik 60 saatlik eğitim verilecek. Bu sınıflardan bir tanesi sadece kadınlara ayrılacak. 

Karşıyaka Belediyesi

Adres: Bahriye Üçok Bulvarı. No:5. Karşıyaka-İZMİR

Sosyal İşler Müdürlüğü Telefon: (232) 399 40 82

Web: www.karsiyaka.bel.tr

Bilgi Girisimci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir