REKLAM

Adana İŞKAD-İş Kadınları Derneği Uygulamalı Girişimcilik Kursu – 13 Eylül 2012

Adana İşkadınları Derneği (İŞKAD), Adana Güney Rotary Kulübü ve KOSGEB işbirliğiyle, girişimci olmak isteyen kadınlara yönelik olarak ücretsiz “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” verilecek.

Girişimcilik kursunu başarıyla bitiren kadınlar, kurs bittikten sonra kendi işlerini kurduklarında, KOSGEB’in 30.000 TL.lik geri ödemesiz hibesini ve teminat gösterebilmeleri halinde ise 3 yıl vadeli, 70.000 TL.lik faizsiz krediyi kapsayan Yeni Girişimci Desteği’ne başvurma hakkı kazanacaklar.

Girişimcilik Eğitimi; Girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri egzersizlerinin yapılması ve iş planı hazırlanması gibi konuları içermektedir.

Kursa Katılma Koşulları

* En az üniversite mezunu olmak.

* Daha önce başka kurum ve kuruluşların düzenlediği girişimcilik eğitimlerine katılmamış olmak.

* Eğitime düzenli devam edebilecek durumda olmak.

Girişimcilik Kursu Süresi: 72 Saat.

Kurs Kontenjanı: 30 Kişi

Eğitim Tarihleri: 13 Eylül – 28 Eylül 2012

Son Başvuru Tarihi: 7 Eylül 2012

Eğitime katılmak isteyen kursiyerler; ‘adanaiskad.com’, ‘guneyrotary.org.tr’ adresinden başvuru yapabileceği gibi 0.507 996 16 52 ve 0.530 824 10 04 nolu telefon aracılığıyla kayıt yaptırabilecek.

ADANA İŞKAD İş Kadınları Derneği

Adres: Cemalpaşa Mah. Toros Cad. Çiğdem Apt. Kat:5 Daire:19 Seyhan-ADANA

Telefon: (322) 454 36 81

Web:  www.adanaiskad.com

Bir önceki yazımız olan İzmir Karşıyaka Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başlıklı makalemizde İzmir, İzmir Girişimcilik Kursu ve İzmir Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı 865 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
2017-09-15 15:49:04
yorum ikonu
Safiye: Yorumunuz
2017-06-03 12:11:12
Goolge+ Bizi Takip Edin…
Girişimcilik Kursları; Türkiye genelinde İŞKUR, Halk Eğitim Merkezi, İSMEK, Büyükşehir, İl ve İlçe Belediyeleri, Üniversiteler ve Yüksekokullar, Dernekler, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları, il ve ilçelerdeki Ticaret ve Sanayi Odası gibi kurumların Vakıflar , Kalkınma Ajansları,, Meslek Odaları, Girişimci Dernekleri, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları, il ve ilçelerdeki Ticaret ve Sanayi Odası gibi kurumların KOSGEB işbirliğiyle ücretsiz olarak düzenledikleri ve KOSGEB/MEB/İŞKUR sertifikalı olan; girişimci adaylarının kendi işlerini kurmaları ve KOSGEB Yeni Girişimci Desteklerinden faydalanabilmeleri, iş yerlerini açtıktan sonra hibe ve kredi olanaklarına başvurabilmeleri için açılan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ve Kursların Ücretsiz Paylaşım Yapıldıgı Kişisel Blog Sitesidir.