REKLAM

Kırıkkale Bahşili Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursu – 30 EYLÜL 2013

iş-kur-kosgeb-ücretsiz-uygulamalı-girişimcilik-eğitimleri-kursları-2013Kırıkkale İŞKUR  İl Müdürlüğü, Kırıkkale Üniversitesi ve KOSGEB işbirliğiyle, 30 Eylül 2013 tarihinde, Bahşili ilçesinde ,  ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri düzenlenecektir.

Ayrıca girişimcilik kurslarına katılan kursiyerler, kurs süresi boyunca katıldıkları her iş günü için, günlük 20TL. ödeme alacaklardır.

Kurs Süresi: 10 işgünü/70 saattir.

Girişimcilik Kursu Tarihi: 30 Eylül 2013

Son Başvuru tarihi:18 Eylül 2013

İŞ-KUR Kurs Numaraları: 149568

Girişimcilik Kursuna katılmaya hak kazanan girişimci adayları,kursu başarıyla bitirdikten sonra kendi işyerlerini açarlarsa; KOSGEB’in 30.000 TL.lik Yeni Girişimci Desteği Hibesine iş planlarıyla başvurma hakkına sahip olacaklar.

Mülakat Tarihi ve Yeri: KOSGEB, KIRIKKALE ÜVİVERSİTESİ VE İŞKURUMU ARACILĞI İLE DÜZENLENEN GİRİŞİMCİLİK KURSUNUN SEÇMESİ 18.09.2013 SAAT: 10.00’DA BAHŞILI FATMA ŞENSES SOSYAL BİLİMLER MYO’DA YAPILACAKTIR. GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKASI OLMAYAN HERKES KATILABİLİR. ADAYLAR 18.09.2013’DEN ÖNCE KURUMUMUZA GELMELİDİR.

Kursa Katılmak İsteyenler İçin Genel Şartlar;

a.) İş-Kur’a kayıtlı işsiz olmak (emekli olanlar ve çalışanlar katılamaz),
b.)19 – 70 yaşları arasında olmak.
c.) En az ilköğretim mezunu olmak,
d.) Girişimcilik programından daha önceden yararlanmamış olmak.

Kırıkkale merkezde düzenlenecek uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmak isteyen kursiyerlerin; Kırıkkale İş-Kur İl Müdürlüğüne kursiyer seçme tarihinden önce gelerek veya www.iskur.gov.tr internet adresinden iş arayan kaydı yaptırmaları gerekmektedir.

Kırıkkale İŞKUR İl Müdürlüğü

Adres: SGK Sigorta Müdürlüğü. Fabrikalar Mahallesi.Ziya Gökalp Caddesi. KIRIKKALE
Telefon: (318) 224 28 59
E-Posta: kirikkale@iskur.gov.tr

Web: esube.iskur.gov.tr

Bir önceki yazımız olan İzmir Karşıyaka Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başlıklı makalemizde İzmir, İzmir Girişimcilik Kursu ve İzmir Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı 536 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Goolge+ Bizi Takip Edin…
Girişimcilik Kursları; Türkiye genelinde İŞKUR, Halk Eğitim Merkezi, İSMEK, Büyükşehir, İl ve İlçe Belediyeleri, Üniversiteler ve Yüksekokullar, Dernekler, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları, il ve ilçelerdeki Ticaret ve Sanayi Odası gibi kurumların Vakıflar , Kalkınma Ajansları,, Meslek Odaları, Girişimci Dernekleri, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları, il ve ilçelerdeki Ticaret ve Sanayi Odası gibi kurumların KOSGEB işbirliğiyle ücretsiz olarak düzenledikleri ve KOSGEB/MEB/İŞKUR sertifikalı olan; girişimci adaylarının kendi işlerini kurmaları ve KOSGEB Yeni Girişimci Desteklerinden faydalanabilmeleri, iş yerlerini açtıktan sonra hibe ve kredi olanaklarına başvurabilmeleri için açılan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ve Kursların Ücretsiz Paylaşım Yapıldıgı Kişisel Blog Sitesidir.