REKLAM

Tekirdağ Çorlu Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursu – 7 EKİM 2013

iş-kur-kosgeb-ücretsiz-uygulamalı-girişimcilik-eğitimleri-kursları-2013Tekirdağ İŞKUR  İl Müdürlüğü, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB işbirliğiyle, 7 Ekim 2013’te, Çorlu  ilçesinde ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri düzenlenecektir.

Ayrıca girişimcilik kurslarına katılan kursiyerler, kurs süresi boyunca katıldıkları her iş günü için, günlük 20TL. ödeme alacaklardır.

Kurs Süresi: 9 işgünü/70 saattir.

Girişimcilik Kursuna katılmaya hak kazanan girişimci adayları,kursu başarıyla bitirdikten sonra kendi işyerlerini açarlarsa; KOSGEB’in 30.000 TL.lik YeniGirişimci Desteği Hibesine iş planlarıyla başvurma hakkına sahip olacaklar.

Çorlu’da  açılacak olan Girişimcilik Kurslarının tarih ve detayları:

* Çorlu Uygulamalı Girişimcilik Kursu  : Kurumumuz ve Tekirdağ Ticaret Ve Sanayi Odası İşbirliği ile Girişimcilik Kursu düzenleyecektir. Mülakat 04.10.2013 Cuma günü saat 10:00’da Çalışma Ve İş Kurumu Çorlu Hizmet Merkezi’nde olacaktır. Başvuran adayların kimlikleri ile birlikte belirtilen saat ve yerde hazır olmaları gerekmektedir.

Son Başvuru: 4 Ekim 2013 Kurs Tarihi: 7 Ekim 2013 Kurs No: 149811

Kursa Katılmak İsteyenler İçin Genel Şartlar;

a.) İş-Kur’a kayıtlı işsiz olmak (emekli olanlar ve çalışanlar katılamaz),
b.)19 – 55 yaşları arasında olmak.
c.) En az ilköğretim mezunu olmak,
d.) Girişimcilik programından daha önceden yararlanmamış olmak.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesindeki Girişimcilik Kurslarına  katılmak isteyen kursiyerlerin;  Çorlu İŞKUR Hizmet Birimi’ne kursiyer seçme tarihinden önce gelerek veya www.iskur.gov.tr internet adresinden iş arayan kaydı yaptırmaları gerekmektedir.

Çorlu İŞKUR Şube Müdürlüğü

Adres: Muhittin Mahallesi. Çetin Emeç Caddesi. No:20/1. Çorlu-TEKİRDAĞ

Telefon: (282) 654 26 03 – 654 18 06

E-Posta: corlu@iskur.gov.tr

Web: esube.iskur.gov.tr

Bir önceki yazımız olan İzmir Karşıyaka Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başlıklı makalemizde İzmir, İzmir Girişimcilik Kursu ve İzmir Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı 583 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Goolge+ Bizi Takip Edin…
Girişimcilik Kursları; Türkiye genelinde İŞKUR, Halk Eğitim Merkezi, İSMEK, Büyükşehir, İl ve İlçe Belediyeleri, Üniversiteler ve Yüksekokullar, Dernekler, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları, il ve ilçelerdeki Ticaret ve Sanayi Odası gibi kurumların Vakıflar , Kalkınma Ajansları,, Meslek Odaları, Girişimci Dernekleri, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları, il ve ilçelerdeki Ticaret ve Sanayi Odası gibi kurumların KOSGEB işbirliğiyle ücretsiz olarak düzenledikleri ve KOSGEB/MEB/İŞKUR sertifikalı olan; girişimci adaylarının kendi işlerini kurmaları ve KOSGEB Yeni Girişimci Desteklerinden faydalanabilmeleri, iş yerlerini açtıktan sonra hibe ve kredi olanaklarına başvurabilmeleri için açılan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ve Kursların Ücretsiz Paylaşım Yapıldıgı Kişisel Blog Sitesidir.